Çolakoğlu Hukuk


29 Mart, 2019

Av. Bahadır ÇOLAKOĞLU Akdeniz Manşette: 80 milyon Euro 4 adamı yaktı!Kemer Belediye Başkanı Mustafa GÜL'ün babası İsmail Hakkı GÜL hakkında 80 milyon euroluk dolandırılıcık davasında,  Kurucumuz Av. Bahadır ÇOLAKOĞLU' nun elde ettiği hukuk zaferi Akdeniz Manşet gazetesinde habere konu oldu.

 

Haberin detayı;

Faizlerle birlikte 80 milyon euro borçlu gösterilerek parası alınan Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül'ün babası İsmail Hakkı Gül, nitelikli dolandırıcılık davasını kazandı. İşadamı Bedri Yalçın ile Gül'ün muhasebecisi ve şoförü olmak üzere toplam 4 isme ceza yağdı 

1 Ekim 2013 günü Antalya 2.Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen, Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül'ün babası İsmail Hakkı Gül'ün suç duyurusu sonrası açılan nitelikli dolandırıcılık davası karara bağlandı. 7 milyon 500 bin Euro borçlu gözüken İsmail Hakkı Gül davayı kazandı. Alacak davasında miktar faizlerle beraber bugün 80 Milyon Euro'yu bulmuştu. Mahkeme heyeti, sanıklardan İsmail Hakkı Gül'ün muhasebecisi Bilal Bıçakçı hakkında 6 yıl; Bedri Yalçın ile Mehmet Salih Coşkun ve İsmail Hakkı Gül'ün şoförü Hakan Uluçay hakkında ise 3'er yıl hapis cezası verdi. Sanıkların tümüne yaklaşık 20'şer bin lira para cezası da kesildi. Sanıklara yurtdışına çıkış yasağı cezası uygulanırken Bilal Bıçakçı'ya ayrıca hizmet nedeniyle güveni kötüye kullanmaktan da ceza verildi. Bu davada İsmail Hakkı Gül'ün davacı olduğu sanık Bedri Yalçın'ın avukatlığını CHP Kemer Belediye Başkan Aday Adayı olan Avukat Umut Güneş yaptı. Avukat Umut Güneş ayrıca; İsmail Hakkı Gül'ün oğlu olan belediye başkanı Mustafa Gül'ün de avukatı olarak biliniyor. İsmail Hakkı Gül'ün avukatlığını ise Antalya Barosu Avukatı Bahadır Çolakoğlu yaptı. 

Tezgah nasıl hazırlandı
Edinilen bilgiye göre evrak üzerinde İsmail Hakkı Gül'ün kendisine ait Orient Otel'i bir isme satılmış gibi gösterildi. Arada 'alım-satım ilişkisi varmış gibi bir bağ' kuruldu. Yine evrak üzerinde İsmail Hakkı Gül'e para ödenmiş, sonrada bu sözleşmeden her iki tarafta vazgeçmiş ve otelin satım bedeli için senet tanzim edilmiş gösterildi. Bu senetle İsmail Hakkı Gül'den 1 milyon 300 bin euro paranın icra ile tahsil edildiği, otel ile ilgili senette alacaklı ismin işadamı Bedri Yalçın olduğu, Yalçın'ın da senedi Mehmet Salih Coşkun'a ciro ettiği öğrenildi. Bu işlemleri Bilal Bıçakçı'nın yaptığı, Hakan Uluçay'ın da İsmail Hakkı Gül'e ait tebligatı postaneden teslim alarak yapılan icra işlemine dair itiraz hakkını yok eden kişi olduğu öğrenildi. 100 milyon euroluk serveti ile Antalya'nın tanınmış işadamları arasında yer alan 'İsmail Ağa' lakaplı İsmail Hakkı Gül, bir süre önce basına verdiği demeçte, 2007'den beri süren Antalya 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen 7 milyon 500 bin euroluk borç davasının arkasında öz oğlu Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül'ün olduğunu iddia etmişti. ޞimdi ise İsmail Hakkı Gül'den nitelikli dolandırıcılık yapılarak icra yoluyla alınan 1 milyon 300 bin euronun nasıl tahsil edileceği merak konusu. İddiaya göre tahsil kabiliyeti olmayan alacak durumundaki dosyada, sanıkların malvarlığı bile yok. 

Gül gibi sahte
2007'de işadamı Bedri Yalçın'ın '7 milyon 500 bin euro alacaklıyım' diyerek Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül'ün babası İsmail Hakkı Gül'den istediği şu anda miktarı 80 milyon euroya ulaşan skandalın davasında, alacağa ilişkin belgelerin adli tıptaki incelemede sahte olduğu ortaya çıkmıştı. Mahkeme sürecinde ise ifadeler sürekli değişti. 8 yıldır süren davada mahkeme dosyasına sunulan bazı evrakların sahte olduğunun ortaya çıkması herkesi şok etti. Olay; Bedri Yalçın'ın, İsmail Hakkı Gül'den 7 milyon 500 bin Euro'ya aldığı arsada devir işlemlerinin yapılmadığını iddia ettiği otel sözleşmesi ile başladı. İsmail Hakkı Gül ise burayı hiç bir zaman satmadığını belirtmişti. Yalçın ile başlayan davada sonradan alacaklı Mehmet Salih Coşkun oldu. İddiaya göre adli tıptaki incelemeler her şeyi ortaya çıkardı. Bedri Yalçın'ın, İsmail Hakkı Gül'ün imzaladığını iddia ettiği sözde gayrimenkul satış sözleşmesinde yer alan imza, İsmail Hakkı Gül'ün 2005'te vergi dairesine verdiği normal bir evraktan taranarak yapılmıştı. Yine Bedri Yalçın'ın mahkemeye sunduğu İsmail Hakkı Gül'ün alacağının kalmadığı ve aldığı parayı açıklayan 'belge' niteliğindeki evrak ise, İsmail Hakkı Gül'ün 1996 yılında 'Kemer Belediye Başkanlığı'na' başlıklı verdiği bir evraktan taranıp kopyalanarak kullanıldığı ortaya çıktı.

Oğlu için ne demişti
Antalya'nın Kemer ilçe gündemi 6 Mayıs 2013 günü yayımlanan bir haber ve bu haber sonrası yapılan açıklamalara dair basında yer alan haberlerle sarsılmıştı. Haberde, Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül'ün babası olan İsmail Hakkı Gül, öz oğlunu yerden yere vuruyordu. Habere göre, oğlunun kendisine kumpas kurduğunu ve tefecilerin eline düşürdüğünü iddia eden baba İsmail Hakkı Gül 'Oğlum bana 'Seni Kemer sokaklarında dilendireceğim' diye cep telefonu mesajı atıyor. Ben ismimiz kirlenmesin diye hep sustum ama öz oğlum beni yamyamların eline teslim etti. Can güvenliğim tehlikede olduğu için İstanbul'a kaçtım. Servetim 7 yıl içinde yok oldu. Her yanımızı tefeciler sardı. Almadığımız paralar nedeniyle tehdit ediliyoruz. Asıl beni yıkan şey bu kumpası kuran kişinin öz oğlum olan Mustafa Gül'ün olması' diye konuşmuştu. 

Ben hiçbir zaman o.çocuğu olmadım
Mustafa Gül ise 'Ben hiçbir zaman o.ç olmadım
Ben şerefim için 100 milyon liralık otelimi yıktırdım. Kimseye köpek olmam babama da köpek olmadım. Sahtekarlık yapmasınlar. Ben suç üstleneceğim babam malını kurtaracak, yok böyle şey demişti. Mustafa Gül ayrıca bu iddialara sert cevap vererek babası ve annesi hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunacağını beyan etmişti. Öz oğlu Emre'yi 'Benden değil' diye reddedip DNA testleri isteyen, baba ve annesine hakaretler edip suç duyurularında bulunacağını söyleyen Paşa lakaplı Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül'e oğlu Emre de savaş açmış, dedesini savunmuştu. ޞu anda Kemer Belediye Başkanı MHP'li Mustafa Gül'ün işlettiği Orient isimli otelde, şirketine kayıtlı abonelikte kaçak su kullanıldığı, olayın yargıda olduğu ortaya çıkmıştı. Kaçak su olayı için Gül 'Ben zamanında otelimi kiraya vermiştim. Belge benim adıma olduğu için, benim şirketim adına olduğu için su borcu da bizim üzerimize gözüküyor. Bu konuyla ilgili mahkemelerimiz de devam ediyor. Kaçak su kullanımı bizim dönemimizde değil kiracı döneminde olmuş' dedi.
ޞükrü AĞIRMAN